Minnesota Masters Swim Club                                      4/15/2018
  Minnesota Masters SCY State Championship Meet - 4/14/2018 to 4/15/2018   
 
 Event 33  Men 18-24 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 24.64  4/13/2013 Sky Boggio
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Mitchell, Timothy T    24 South Metro Stor    27.00      24.72    9  
  2 Miksch, Ryan           24 Hopkins Masters     25.17      24.92    7  
  3 Eklund, Evan           24 UC30                   NT      27.01    6  
  4 Duncan, Michael W      24 MINN                32.99      29.53    5  
 
 Event 33  Men 25-29 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 22.48  4/18/2010 Timothy Liebhold
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Mitchell, Matthew M    27 UC30                26.63      25.94    9  
  2 Creger, Dallas         25 UC30                34.07      26.61    7  
  3 Hubbard, Max A         26 UC30                27.49      27.33    6  
  4 Krummi, Clinton        27 Minn: St Cloud Y    28.00      32.11    5  
 
 Event 33  Men 30-34 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 24.28  2/24/2008 Duane W Dobko
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Burks, Jonathan R      30 Minn: Sems          32.00      29.85    9  
  2 Wilson, Andrew         32 UC30                31.00      30.30    7  
  3 Parish, Patrick        33 MINN                38.10      37.72    6  
 
 Event 33  Men 35-39 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 24.31  4/27/2008 Duane W Dobko
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Roub, Adam J           36 Minn: St Cloud Y    29.99      30.94    9  
 
 Event 33  Men 40-44 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 25.15  4/18/2010 Scott P Tripps
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Recker, Jeffrey E      41 Minn: Minnetonka    28.33      26.86    9  
  2 Koke, Scott J          44 Minn: Nsac          27.98      28.09    7  
  3 Moyle, Greg D          41 YMCA of Greater     28.00      30.57    6  
 
 Event 33  Men 45-49 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 25.83  5/9/2013  Marty T Moran
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Tripps, Scott P        48 Hopkins Masters     28.00      27.09    9  
  2 Aufderhar, Kevin J     47 MINN                34.00      31.85    7  
  3 Kurus, Doobie          45 Hopkins Masters     40.26      39.26    6  
  4 Timmerman, Tim         46 Nort'landers Swi    40.46      41.41    5  
 
 Event 33  Men 50-54 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 26.84  4/29/2017 Marty T Moran
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Schlichting, Randy J   53 MINN                28.00      27.73    9  
  2 Young, Robert A        53 Minn: Hasa          29.66      30.22    7  
  3 Diaz, Richard          51 Minn: Minnetonka    42.87      41.67    6  
 
 Event 33  Men 55-59 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 27.57  4/13/2013 Peter D Rocca
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Punyko, Bill           59 Nort'landers Swi    32.15      33.13    9  
  2 Campbell, Chris        57 Mountain View Ma    38.00      38.20    7  
  3 Collins, Craig L       58 Hopkins Masters     39.50      39.72    6  
 
 Event 33  Men 60-64 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 28.52  5/1/2014  Jeffrey A Lukens
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Paakh, Bruce           60 MINN                30.80      29.70    9  
  2 Holthus, Brian K       60 MINN                30.00      30.50    7  
  3 Maguire, John          62 MINN                41.01      40.27    6  
  4 Vollkommer, Paul W     62 Minn: St Cloud Y    40.76      41.79    5  
 
 Event 33  Men 65-69 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 31.66  5/1/2014  Marc S Anderson
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Kornblatt, Daniel S    68 Binghamton Univ     35.00      35.34    9  
 
 Event 33  Men 75-79 50 Yard Backstroke
=========================================================================
           MN: ! 38.62  4/8/2017  John Bergman
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Bergman, John          76 MINN                40.00      41.32    9  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 33                 
 
  1. Minnesota Masters Swim Club      1028   2. Hopkins Masters Swimming          752
  3. Nort'landers Swim Club            428   4. St Cloud YMCA -wg                 325
  5. Macalester Masters -wg            242   6. Sems Masters -wg                  159
  7. Edina Swim Club -wg               137   8. North Suburban Aquatic Club-wg    105
  9. Minnetonka Masters -wg            104  10. Hasa Masters -wg                   92
 11. Minneapolis YW Masters             80  12. YMCA of Greater Des Moines Mas     51
 12. Dakota Masters                     51  14. South Metro Storm Swim Club        46
 15. Mountain View Masters              42  16. EP Foxjets Masters -wg             36
 17. St Anthony Mstrs Seadogs-wg        31  18. Phoenix Swim Club                  27
 19. Riptide Masters -wg                20  20. Binghamton Univ Masters            18
 20. Wisconsin Masters Aquatic Club     18  20. Ywca of St. Paul                   18
 20. The Olympic Club                   18  24. Sea Devils Masters -wg             14
 25. Kenyon Masters                      9  25. KnightCrawlers -wg                  9