Minnesota Masters Swim Club                                      4/15/2018
  Minnesota Masters SCY State Championship Meet - 4/14/2018 to 4/15/2018   
 
 Event 18  Men 30-34 200 Yard Butterfly
=========================================================================
           MN: ! 1:57.69  5/18/1997 Robert Hauck
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rosales Yepez, Jose R  32 MINN              2:10.50    2:13.41    9  
                 29.06      1:02.61 (33.55)
        1:37.67 (35.06)     2:13.41 (35.74)
  2 Wilson, Andrew         32 UC30              2:30.00    2:22.74    7  
                 31.04      1:06.49 (35.45)
        1:45.98 (39.49)     2:22.74 (36.76)
 
 Event 18  Men 35-39 200 Yard Butterfly
=========================================================================
           MN: ! 2:00.46  4/19/2009 Duane W Dobko
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Riolo, Nick            36 Minn: Edina       2:20.00    2:18.79    9  
                 29.90      1:04.62 (34.72)
        1:42.00 (37.38)     2:18.79 (36.79)
 
 Event 18  Men 50-54 200 Yard Butterfly
=========================================================================
           MN: ! 2:14.85  5/4/2008  Darrell J Smith
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Kvaal, Christopher A   50 Minn: St Cloud Y  2:22.00    2:29.15    9  
                 30.05      1:05.57 (35.52)
        1:45.27 (39.70)     2:29.15 (43.88)
  2 King, Robert E         54 Minn: Macalester  2:28.00    2:31.37    7  
                 32.94      1:11.76 (38.82)
        1:51.97 (40.21)     2:31.37 (39.40)
 
 Event 18  Men 65-69 200 Yard Butterfly
=========================================================================
           MN: ! 2:45.52  2/21/2016 Marc S Anderson
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Vandam, Gerald E       68 Minn: Minnetonka  3:12.34    3:08.26    9  
                 42.13      1:30.07 (47.94)
        2:18.22 (48.15)     3:08.26 (50.04)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 18                 
 
  1. Minnesota Masters Swim Club       585   2. Hopkins Masters Swimming          461
  3. Macalester Masters -wg            224   4. Nort'landers Swim Club            206
  5. St Cloud YMCA -wg                 198   6. North Suburban Aquatic Club-wg     74
  7. Edina Swim Club -wg                72   8. Sems Masters -wg                   66
  9. Minnetonka Masters -wg             55  10. Hasa Masters -wg                   42
 11. Minneapolis YW Masters             41  12. Phoenix Swim Club                  27
 12. YMCA of Greater Des Moines Mas     27  14. Dakota Masters                     26
 15. St Anthony Mstrs Seadogs-wg        24  16. Mountain View Masters              22
 17. South Metro Storm Swim Club        21  18. The Olympic Club                   18
 18. Ywca of St. Paul                   18  18. EP Foxjets Masters -wg             18
 21. Riptide Masters -wg                16  22. Sea Devils Masters -wg              7